Atnaujinta: 2018.02.15

 Kviečiame apsilankyti atnaujinamoje mūsų svetainėje

  Pagrindinis meniu 

Nuotekų tvarkymo renginiai     
Valymo įrenginių kainos
Montavimo darbų kainos
Talpyklos
Septikai
Priešgaisriniai rezervuarai
Riebalų gaudyklės
Siurblinės
Talpyklos (įvairios paskirties)
Drenažas
Įrenginių techninė priežiūra
 

 

  

Puikus pasiūlymas:
 Nuotekų valymo įrenginys NV-A-1 "Traidenis"
 1.159,00 EUR su PVM.
Įrenginys skirtas 4-5 asmenų (šeimos) gyvenamąjam namui

  

Palankiomis išperkamosios nuomos sąlygomis galite:

  • įsigyti įrenginius;
  • apmokėti jų montavimo darbus;

Sužinokite sąlygas ir pasirašykite finansavimo sutartis tiesiog pas mus.

Tel.: 8 640 35405

 

Nuotekų valymo įrenginiai
Inžineriniai tinklai
Aplinkotvarkos darbai
 

          Svetainės medis  > Straipsniai > Septikas ar aeracinis įrenginys

2009.11.15  pagal traidenis.lt

 

Septikų kainynas


2 kamerų septikai

Pavadinimas

Gabaritai

Pardavimo kaina, Lt (su PVM) 

Septikas 2 kamerų 1 m³

 Ø1,2m L1,1m

5.000,00 Lt

Septikas 2 kamerų 2 m³

 Ø1,2m L2,1m

5.810,00 Lt

Septikas 2 kamerų 3 m³

 Ø1,5m L2,2m

6.610,00 Lt

Septikas 2 kamerų 4 m³

 Ø1,5m L2,9m

 7.420,00 Lt

Dėl didesnių 2 kamerų septikų kainų teirautis tel.: +370 640 35405

 

3 kamerų septikai

Pavadinimas

Gabaritai

Pardavimo kaina, Lt (su PVM) 

Septikas 3 kamerų 3 m³

 Ø1,5m L2,2m

8.440,00 Lt

Septikas 3 kamerų 4 m³

 Ø1,5m L2,9m

9.240,00 Lt

Septikas 3 kamerų 5 m³

 Ø1,5m L3,5m

10.260,00 Lt

Septikas 3 kamerų 6 m³

 Ø1,5m L4,2m

 10.760,00 Lt

Dėl didesnių 3 kamerų septikų kainų teirautis tel.: +370 640 35405

 


 
Septikas ar aeracinis įrenginys - ką rinktis?



Pastaruoju metu rinkoje siūlomas gana didelis spektras tiek vietinių, tiek užsienio gamintojų mažo našumo nuotekų valymo įrenginių. Tokiu atveju būsimas valymo įrenginio turėtojas susiduria su dilema, kurio gamintojo ir kokį nuotekų valymo įrenginį pasirinkti. Paprastai, mažam nuotekų kiekiui valyti, taikomi dvejopo tipo valymo įrenginiai: aeraciniai įrenginiai ir anaerobiniai įrenginiai - septikai. Štai ir iškyla klausimas: kurį iš šių įrenginių pasirinkti?

Kiekvienas iš paminėtų įrenginių turi savų privalumų ir trūkumų. Todėl vartotojams teikiant skirtingo veikimo principo nuotekų valymo įrenginius, negalime teikti visiškos pirmenybės kuriam nors iš paminėtų valymo būdų. Sprendžiant šį klausimą būsimam įrenginio turėtojui reikia atlikti kruopštų rinkoje siūlomų valymo įrenginių techninį ir ekonominį palyginimą.

 

Įdomu tai, kad kalbant apie buitinių nuotekų tvarkymą, vis dar renkamasi „trijų šulinių" sistemos arba nuotekų kaupyklos. Jei kalbėti apie nuotekų kaupyklas, tai ekonominis balansas čia paprastas, kiek sunaudoto vandens pateko į nuotekas, tokį kiekį teks ir šalinti. Kas dėl senolių palikimo „trijų šulinių", tai jokiame aplinkosauginiame normatyviniame dokumente neminima apie tokios nuotekų valymo sistemos projektavimo galimybę. Tai vertinimas iš teisinės pusės. Bet kalbant apie tokią nuotekų valymo sistemą negalima pamiršti ir žmogiškojo faktoriaus, tai, kad nutekamieji vandenys neatitinka aplinkosauginių reikalavimų ir negali būti išleidžiami į atvirus vandens telkinius.

 

Kalbant apie nedidelio kiekio nuotekų valymo įrenginius, noriu atkreipti vartotojų dėmesį, kad rinkoje stengiamasi pateikti kuo daugiau energijos nenaudojančias nuotekų valymo technologines sistemas. Net ir tai, kad anaerobinių nuotekų valymo įrenginių eksploatacinės išlaidos pirmu atveju yra mažesnės lyginant su aeraciniais įrenginiais, noriu atkreipti vartotojų dėmesį į nuotekų valymo sistemos montavimo išlaidas ir eksploatavimo laiką.

 

ANAEROBINIAI NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIAI

 

Nors eksploatuojant anaerobinį valymo įrenginį nereikalingos elektros energijos sąnaudos, kaip vieną iš tokio tipo įrenginių trūkumų būtina paminėti tai, kad nuotekos po anaerobinio valymo įrenginio neatitinka aplinkosauginių normatyvų. Paprastai po valymo įrenginio turi būti taikomas papildomas nuotekų valymas. Dažniausiai tai yra tam tikro tipo filtravimo sistemų įrengimas.

 

 Nepriklausomai nuo to, ar papildomam nuotekų valymui įrengiama augalinės ar gruntinės (nendrių, švendrių, žvyro, smėlio, durpių ar kt.) infiltravimo, ar modernios biofiltravimo sistemos, kaip vieną iš tokios sistemos trūkumų reikia išskirti tai, kad ženkliai padidėja teritorijos plotas, reikalingas bendrai nuotekų tvarkymo sistemai įrengti, bet ir turi būti išlaikyti sanitariniai higieniniai reikalavimai.

1 kv. m. nuotekų papildomam išvalymui, taikant filtravimo sistemas, reikalingas ne mažiau kaip 10 kv. m teritorijos plotas. Be to, padidėja ir sanitarinė apsaugos zona - žemės plotas tarp nuotekų valyklos ir gyvenamųjų pastatų. Sanitarinės zonos dydis priklauso tiek nuo nuotekų valymo įrenginio našumo, tiek nuo jo tipo. Montuojant filtracijos šulinį ar tam tikro tipo požeminį filtravimo lauką sanitarinės apsaugos zonos dydis yra 8 ir 15 m.

 

 Kitas svarbus momentas yra tai, filtravimo sistemos efektyvumas priklauso nuo teisingo jos įrengimo, kad būtų išvengta neigiamo aplinkos poveikio. Ir dar, anaerobinio tipo nuotekų valymo įrenginiai (septikai) veikia nereikalaudami didelių žmogaus pastangų, tačiau jų intensyvumo negalima padidinti padidėjus nuotekų kiekiui, o ypač jų užterštumui.

 

Tačiau svarbiausias faktorius taikant tokias nuotekų tvarkymo sistemas yra tai, kad lokalioje vietoje neišvengiamai teršiamas gruntas ir požeminis vanduo, sudėtinga vykdyti aplinkos monitoringą bet ir nėra didelė (6 - 7 metai) efektyvi filtravimo sistemos eksploatacijos trukmė, t.y. po tam tikro laiko turi būti įrengiama nauja filtravimo sistema demontuojant arba „palaidojant" senąją.

 

AERACINIAI NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIAI

 

Nors aeraciniuose nuotekų valymo įrenginiuose esančių mikroorganizmų gyvybiniai veiklai palaikyti būtinas nuolatinis ištirpusio deguonies tiekimas, elektros energijos sąnaudos yra minimalios (priklausomai nuo įrenginio našumo montuojamos nedidelio 0,06 - 0,23 kW galingumo orapūtės), šio tipo įrenginiuose pasiekiamas aukštas nuotekų išvalymo laipsnis ir valytos nuotekos atitinka aplinkosauginius reikalavimus; išvalytas nutekamasis vanduo - skaidrus ir bekvapis.

 

 Todėl nuotekos po valymo gali būti išleidžiamos į atvirus vandens telkinius ir papildoma filtravimo įranga nėra reikalinga; tai reiškia, kad montuojant aerobinį nuotekų valymo įrenginį sutaupomas teritorijos plotas.

 

Gerb. vartotojau, atlikus skirtingų tipų valymo įrenginių techninį ir ekonominį palyginimą, belieka tinkamai pasirinkti įrenginio gamintoją. UAB "Traidenis" vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo gaminti buitinių nuotekų valymo įrenginius ir jau daugiau nei 12 metų ši veikla sėkmingai vystoma ir plėtojama ne tik Lietuvos respublikoje, bet ir už jos ribų, tai leidžia teigti, kad esame vieni iš pažangiausių nuotekų valymo srityje.

 

Chemijos inžinerijos mokslų daktarė Dalia Šablevičienė
UAB „Traidenis" proceso technologų vadovė